বন্ধন বেংক কেৰিয়াৰ কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব- বন্ধন বেংক দলত যোগদান কৰক- How to Apply Bandhan Bank Career- Join Bandhan Bank Team

How to Apply Bandhan Bank Career- Join Bandhan Bank Team: বন্ধন বেংকে সমগ্ৰ ভাৰতৰ পৰা প্ৰতিভাশালী নতুন আৰু অভিজ্ঞ প্ৰাৰ্থী নিয়োগ কৰি আছে। তেওঁলোকে যিকোনো ডিগ্ৰী, ডিপ্লোমা, এমবিএ, M.Com, বিবিএ, M.Com আৰু স্নাতক প্ৰাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ চাকৰিৰ আৰম্ভণি পূৰণ কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনায়। প্ৰাৰ্থীসকলক চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ আগতে শেহতীয়া বন্ধন বেঙ্কৰ চাকৰিৰ খালী পদ2021 সম্পূৰ্ণৰূপে পঢ়িবলৈ অনুৰোধ কৰা হৈছে। বন্ধন বেংকত কেৰিয়াৰৰ সুযোগ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বেংকৰ চাকৰিৰ অধীনত আহি আছে। এইটো চাকৰি চিকাৰীসকলৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সুযোগ যিয়ে সদায় বন্ধন বেংকত চাকৰি বিচাৰি থাকে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে কেৱল অনলাইন মোডৰ দ্বাৰা চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। চাকৰি প্ৰাৰ্থীসকলে https://bandhanbank.com/careers জৰিয়তে চাকৰিটোৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ নিৰ্দেশনা পাইছিল।
 

বন্ধন বেংক নিযুক্তি 2021- Bandhan Bank Recruitment 2021

 
আপুনি ইয়াত আবেদন প্ৰক্ৰিয়া, গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ, আবেদন মাচুল, বয়সৰ সীমা আৰু যোগ্যতা, খালী পদৰ সংখ্যা, দৰমহা, আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংকৰ বিষয়ে সম্পূৰ্ণ তথ্য পাব পাৰে। আমি এইটোও উল্লেখ কৰিছিলো যে “কোনে আবেদন কৰিব পাৰে” ছবিখনে নিশ্চিত কৰে যে আপুনি যোগ্য নে নহয়। দৈনন্দিন বিনামূলীয়া চাকৰি সতৰ্কতা আৰু চৰকাৰী ফলাফল আপডেট কৰ্তনৰ বাবে আমাৰ ৱেবছাইটত সাবস্ক্ৰাইব কৰক। যদি এই খালী পদটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ কোনো সন্দেহ আছে। আপুনি তলৰ মন্তব্যৰ জৰিয়তে যিকোনো সুধিব পাৰে।
 

বন্ধন বেংক নিযুক্তি 2021 খালী পদৰ বিৱৰণ-  Bandhan Bank Recruitment 2021 Vacancy details

 
বন্ধন বেংকে ২০২১ চনত বিভিন্ন প্ৰাৰ্থীক তেওঁলোকৰ চাকৰি পূৰণ কৰাৰ প্ৰয়োজন। গতিকে প্ৰাৰ্থীসকলক আগ্ৰহী আৰু যোগ্য শ্ৰেণী বাছনি কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰা হৈছে।
 
  1. Administration
  2. Agri-Business
  3. Analytics/BIU/Corporate Strategy
  4. Audit
  5. Banking Operations & Customer
  6. Branch Banking
  7. Branding & Communication
  8. Compliance
  9. Corporate Salary
  10. Digital Banking
  11. Finance & Accounts
  12. Human Resources
  13. IT
  14. Legal/ Vigilance
  15. Micro Banking
  16. Retail Assets
  17. Risk
  18. SME & MSME Banking
  19. Trade Finance
  20. Treasury
  21. Wholesale Banking
  22. Others
 
প্ৰাৰ্থীসকলে অনুগ্ৰহ কৰি বন্ধন বেংকৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যায় আৰু আবেদন পত্ৰ পূৰণ কৰিব আৰু শেষত চাবমিট বুটামত ক্লিক কৰিব।
 

বন্ধন বেংকৰ যোগ্যতাৰ চৰ্ত

 
ইয়াত তলত আপুনি বন্ধন বেংক নিযুক্তি ২০২১ যোগ্যতাৰ চৰ্তৰ বিৱৰণ যেনে বয়সৰ সীমা আৰু শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ বিৱৰণ এই চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। বন্ধন বেংকৰ চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। গতিকে প্ৰাৰ্থীসকলক চাকৰিটোত আবেদন কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰা হৈছে।
 

শিক্ষাগত অৰ্হতা

 
বন্ধন বেংকক তেওঁলোকৰ চাকৰিৰ খালী পদপূৰণৰ বাবে নিম্নতম ডিগ্ৰী অৰ্হতাৰ প্ৰয়োজন। গতিকে যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে +2 হিচাপে নিম্নতম বিদ্যালয় পৰ্যায়ৰ শিক্ষা সম্পূৰ্ণ কৰিছে তেওঁলোকে অনলাইনত চাকৰিটোৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। সেয়েহে দশম, দ্বাদশ আইটিআই, ডিপ্লোমা, ডিগ্ৰী (বি.ই.), B.Com, M.Com, এম.বি.এ., চি.এ. আৰু বিত্ত সম্পৰ্কীয় ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে এই নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ যোগ্য। বেছিভাগ সময়তে বন্ধন বেংক নিযুক্তি দলে তেওঁলোকৰ কেৰিয়াৰৰ খালী পদসমূহ পূৰণ কৰিবলৈ নিম্নতম ডিগ্ৰী প্ৰাৰ্থীৰ প্ৰয়োজন হৈছিল।
 

বন্ধন বেংকৰ দৰমহাৰ বিৱৰণ

.
বন্ধন বেংকে উদ্যোগৰ দৰমহাত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদান কৰিব নিযুক্ত চাকৰিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। অৱশ্যে, দৰমহাৰ বিৱৰণ ইয়াত প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই। গতিকে প্ৰাৰ্থীসকলে অধিক তথ্যৰ বাবে বন্ধন বেংকৰ এইচআৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব লাগিব।
 

বন্ধন বেংকৰ চাকৰিৰ খালী পদৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব?

 
পদক্ষেপ 1:- বন্ধন বেংক কেৰিয়াৰ পৃষ্ঠাত প্ৰৱেশ @ https://www.bandhanbank.com/careers
 
 
পদক্ষেপ 2:- এতিয়া বৰ্তমানৰ বন্ধন বেঙ্কে আমাৰ দলৰ লিংকত যোগদান কৰক

 

 
 
পদক্ষেপ 3:- এতিয়া আপুনি সতেজ (বা) অভিজ্ঞ অৱস্থান বাছনি কৰক, অৱস্থান প্ৰয়োগ কৰা হৈছে আপুনি আপোনাৰ বাবে কোনটো কাম উপযুক্ত বাছনি কৰিব।

 

 
 
পদক্ষেপ 4:- নাম, লিংগ, জন্মতাৰিখ, ই-মেইল আইডি, ম’বাইল নম্বৰ, ৰাজ্য, অৱস্থান আৰু শেষত আপোনাৰ “ৰিজিউমি” আপলোড কৰক.

 

 
 
পদক্ষেপ 5:- চাকৰিটোৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ অভিজ্ঞতাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পৰীক্ষা কৰক।
 
 
পদক্ষেপ 6:- যদি আপুনি উপযুক্ত আৰু কামটোৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে, “দাখিল কৰক” বুটামত ক্লিক কৰক।
 

Important Links to Bandhan Bank Recruitment 2021

 
Bandhan Bank Recruitment Apply Link Click Here
Bandhan Bank Career Page Click Here
Bandhan Bank Official website Click Here
অস্বীকাৰ: https://alljobassam.uathost.com/ চাকৰি বিচৰা লোকসকলক সহায় কৰিবলৈ বিনামূলীয়া শৈক্ষিক আৰু নিযুক্তিৰ তথ্য প্ৰদান কৰে। result.newsinassam.com প্ৰদান কৰা তথ্যবোৰ ৱেবৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হয়। আমি নিশ্চিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ, প্ৰদান কৰা তথ্য সঠিক আৰু উপযোগী। অলজবএছচামে সমল, ক্ৰম, শুদ্ধতা, সময়সীমা, সম্পূৰ্ণতা, সত্যতা আৰু তথ্যৰ অৱস্থান বা যিকোনো কাৰণত তথ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব পৰা উৎসৰ বিষয়ে কোনো ৱাৰেণ্টি, প্ৰতিনিধিত্ব বা গেৰাণ্টি প্ৰদান নকৰে। result.newsinassam.com এই ৱেবছাইটত কোনো ত্ৰুটি বা বাদ পৰাৰ বাবে দায়বদ্ধ নহ’ব আৰু জাননী অবিহনে পৰিৱৰ্তন কৰাৰ অধিকাৰ সংৰক্ষিত ৰাখিব। বিশেষকৈ কিন্তু ইয়াত একো সীমিত নকৰাকৈ, আমি টাইপোগ্ৰাফিকেল ত্ৰুটি আৰু এই ছাইটত সন্নিবিষ্ট তথ্যৰ শুদ্ধতাৰ বাবে কোনো দায়বদ্ধতা অস্বীকাৰ কৰোঁ।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *